Raksti

Jošimasas Cučijas mītiskie tēli.Jošimasas Cučijas mītiskie tēli.

Iedomājieties, jūs siltā vasaras dienā snaužat pieneņu pūku mākonī. Apkārt pastaigājas baltas stirnas un vienradžu mazuļi, bālajās pūkās netālu atlaidušās nāras un zaķi. Jūs pamostaties, bet blakus stāv tapīrs, kas beidz ēst jūsu sapni. Tā nevar būt? Raugieties paši!

Trīs gadsimtus vīstošie ziedi Dēvida Esterlija darbos.Trīs gadsimtus vīstošie ziedi Dēvida Esterlija darbos.

Dēvids Esterlijs ir īpatnējs atgadījums koktēlniecības vēsturē. Ir ļoti daudz entuziastu, kuri labprāt ņem rokās kaltus cerībā ko panākt, taču tikai nedaudzi no tiem, kas kokgriešanu nolēmuši apgūt pašmācības ceļā, gūst panākumus, bet tādu, kurus viņu panākumu dēļ aicinātu restaurēt vecmeistaru veikumus Anglijas galma pilī, iespējams, neatradīsiet nemaz. Turklāt, viņš nav anglis ar ciešām galmam pietuvinātu radu saitēm, bet gan amerikānis.

Livio De MarchiLivio De Marki koka lietu pasaule.

Jūs noteikti esat dzirdējuši leģendu par valdnieku Midu, kurš izpelnījies dieva Dionīsa labvēlību bija iemantojis spēju pārvērst zeltā visu, kam pieskārās. Venēcijas meistaram Livio De Marki piemīt līdzīgas spējas, pasaule ap viņu pārtop koka lietu pasaulē.

Koka auto17 iemesli, kādēļ vadīt koka automašīnu.

Šoreiz te nebūs raksts, bet bildīšu kompilācija , kas varētu interesēt tos amatniekus, kuriem koksnes apstrāde dara jo lielāku prieku, ja viņu darba rezultāts spēj pārvietoties. Tie nav tikai braucamie, kurus var aplūkot stāvošus izstāžu zāles vidū. Ar tiem var braukt un ne tikai...

Gehard DemetzJa bērni ir "dzīves ziedi," tad kāpēc viņu rokās ir šķēres?

Cilvēkus mākslā interesē tikai tas, kas viņus neatstāj vienaldzīgus. Geharda Demeca darbi daudzos rada ļoti pretrunīgas izjūtas. Un kā nu ne, jo viņš rotaļājas ar vienu no sabiedrības jūtīgajām tēmām – bērniem. Vai pareizāk – bērnu tēliem. Ne gluži to bērnu, kas nebēdnīgi rotaļājas piepilsētas smilšu kastēs vai gana zosis lauku pastorālēs. Šie bērni ir citi.

© 2009 Īve | Created by Viktors Kozers